:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Kokie įdomiausi sporto įvykiai laukia 2015 metais?

Davis-Cup2014 metai sporto gerbėjams buvo kaip niekada dosnūs įvairiaisiais sporto renginiais. Metų pradžioje vyko Sočio žiemos olimpinės žaidynės, pasaulio ledo ritulio čempionatai vykę Lietuvoje bei Baltarusijoje, Pasaulio futbolo ir krepšinio čempionatai, bei nemažai kitų.

O ką mums žada artėjantys 2015 metai? Apžvelkime kelis svarbiausius sporto įvykius vyksiančius ateinančiais metais.

Australian Open teniso čempionatas (Sausio 19 – Vasario 1 dienomis)Ričardas Berankis šiemet turi ypač gerus šansus išvengti kvalifikacinio etapo ir pradėti šį turnyrą iš kart pagrindinėse Australijos atvirojo čempionato varžybose.

Šiuo metu Ričardas toliau persekioja vieną svarbiausių sezono pabaigos tikslų ir vos tik patyręs nesėkmę Reunjone vykusiame „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje, iškart išvyko medžioti taškų į kitas tokio pat rango varžybas Prancūzijoje.

Atvirasis Australijos teniso čempionatas – vienas iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų. Jis vyksta kiekvienais metais sausio mėnesį Melburne. Šio turnyro prizinį fondą sudaro 33 milijonai dolerių.

Europos futbolo čempiono atrankos rungtynės (kovo 27 – spalio 12 dienomis)

Atrankos turnyro E grupėje Lietuvos rinktinė, iškovojusi pergales prieš San Mariną (2:0) ir Estiją (1:0) bei pralaimėjusi Slovėnijai (0:2) su 6 taškais rikiuojasi trečioje vietoje. Lapkričio 15 dieną mūsiškių dar laukia išvyka į Šveicariją, kur teks susikauti su dar vasarą Pasaulio čempionate žaidusia vietos rinktine.

Tuo tarpu, kitų metų atrankos ciklas prasidės maču su garsiąja Anglijos rinktine.

Pilnas 2015 metų atrankos rungtynių grafikas:

2015-03-27: Anglija – Lietuva

2015-06-14: Lietuva - Šveicarija

2015-09-05: Estija - Lietuva

2015-09-08: Lietuva - San Marinas

2015-10-09: Slovėnija - Lietuva

2015-10-12: Lietuva - Anglija

Pagal UEFA priimtą naujovę - „Futbolo savaitės" konceptą - atrankos rungtynės bus žaidžiamos įvairiomis savaitės dienomis, nuo ketvirtadienio iki antradienio. Rungtynių laikai taip pat suvienodinti - dvikovos prasidės 19 val. arba 21.45 val. Lietuvos laiku.

Į Europos čempionato finalinį etapą Prancūzijoje iš atrankos grupių pateks po dvi pirmąsias komandas ir viena geriausia trečioji ekipa. Likusios aštuonios rinktinės žais papildomas atkrintamąsias rungtynes.

TonyBet lažybų bendrovė šiuo metu prognozuoja, kad Lietuvos futbolo rinktinė savo grupėje turėtų užimti 4 vietą, aplenkdama San Marino ir Estijos rinktines. Favoritėmis įvardijamos Anglijos bei Šveicarijos rinktinės, tuo tarpu trečioji vieta grupėje prognozuojama Slovėnijai.

Beje, visas Lietuvos futbolo rinktinės varžybų transliacijas galima stebėti tiesiogiai internetu TonyBet svetainėje, skiltyje lažybos gyvai.

Daviso Taurė (kovo 6-8 dienomis)

Varžovų teritorijose įveikę Norvegijos, Pietų Afrikos Respublikos bei Bosnijos ir Hercegovinos tenisininkus, lietuviai žengė ten, kur dar nėra buvę – į pirmą Daviso taurės Europos-Afrikos zonos grupę.

Lietuvos tenisininkai I grupėje debiutuos ateinančių metų kovo 6-8 dienomis, svečiuose, maču su Lenkijos komanda.

Šios dvikovos nugalėtojai 2015 metų birželio 17-19 dienomis dėl kelialapio į pasaulio grupės atkrintamąsias varžybas kovos su Ukrainos rinktine, o nesėkmę patyrusi komanda lauks rudens, kol paaiškės jos varžovas (Slovakija, Slovėnija, Rumunija arba Izraelis), su kuriuo teks kovoti dėl teisės išlikti I grupėje.

Rugsėjo 15 dieną paskelbtame paskutiniame Daviso taurės teniso turnyro reitinge Lietuvos komanda su 667,5 taško iš 50-osios vietos pakilo į 37-ąją, o Lenkijos ekipa su 1510 taškų iš 25-osios pozicijos smuktelėjo į 26-ąją.

„Daviso taurė“ („Davis Cup“), tai kasmetinis tarptautinis vyrų teniso turnyras, kuriame dalyvauja komandos iš 137 šalių. Čempionatą rengia tarptautinė teniso federacija. Pirmasis turnyras įvyko 1900 m. tarp JAV ir Jungtinės Karalystės rinktinių. Lietuva šiame turnyre dalyvauja nuo 1994 m.

2015 metų Europos moterų krepšinio čempionatas Vengrijoje ir Rumunijoje (birželio 11-28 dienomis)

Lietuvos moterų rinktinė į šį čempionatą pateko po kvalifikacinio etapo, iškovojusi 5 pergales iš 6 galimų.

Čempionatas vyks birželio 11-28 dienomis Vengrijoje (kur jis bus rengiamas jau penktą kartą) ir Rumunijoje (organizuojamas antrą kartą).

2015 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas (rugsėjo 4-20 dienomis)

2015 metų Europos krepšinio čempionatas pirmą kartą vyks net 4 šalyse. Grupių varžybos bus surengtos Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Latvijoje, o finalo etapas - Lilyje (Prancūzija). Ankščiau 2015 metų Senojo žemyno pirmenybių šeimininke buvo išrinkta Ukraina, tačiau dėl nestabilios politinės ir karinės padėties šioje šalyje „FIBA-Europe“ nutarė perkelti turnyrą į kitas valstybes. Vis dėlto, Ukraina išlaikė pirmumo teisę surengti artimiausią Europos čempionatą, kuris vyks 2017 metais.

2015 metų Europos čempionate dalyvaus 24 komandos, tarp jų ir Lietuva, kuri 2013 metais Slovėnijoje tapo vicečempione, tuo tarpu Prancūzijos krepšininkai namuose gins nugalėtojų vardus. Turnyras prasidės rugsėjo 4 dieną ir tęsis iki rugsėjo 20-os.

 
Reklama
Reklama