:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Lankytini Čikagos objektai

chicagoLeistis į keliones šiais laikais mėgsta daugelis mūsų tautiečių bei pasaulio žmonių, nes kelionių metu žmonės pasineria į naujus nuotykius, praplečia savo žinias, o kadangi nežinia į kokią situaciją žmogus gali papulti svečioje šalyje, tai išmoksta ir kai kurių „išgyvenimo taisyklių“. O kur keliauti? Ką pamatyti? Jei jau esate gana patyręs keliautojas ir Europos šalis išmaišėte skersai išilgai, siūlome Jums įdomų, šiek tiek egzotišką ir turistus tikrai traukiantį variantą, tai JAV miestą – Čikagą. Kuo Čikaga yra įdomi ir kodėl verta ten keliauti? Pirmiausia, svarbu paminėti, kad tai yra megapolis, trečias pagal dydį Amerikos miestas, įkurtas ant Mičigano ežero kranto. Turbūt dėl šio ežero miestas gavo pravardę „Vėjų miestas“, mat nuo ežero, centre nuolat šėlsta vėjai.

Kaip vietiniai arba turistai apibūdina Čikagą? Čikaga apibūdinama kaip labiausiai amerikietiškas JAV miestas, kuriame galima pamatyti itin daug muziejų. Juose gausu meno šedevrų. Čikaga garsėja ir parkais, kuriuose žmonės mėgsta leisti laisvalaikį, rengti piknikus ar eiti pabėgioti. O vakarais renkasi baruose, kurių Čikagoje tikrai gausu. Tad Čikagoje veiklos ras bet kokių pomėgių žmogus.

Šiek tiek istorijosXIX a. Čikagoje ir aplink ją gyveno indėnų gentys, šią vietovę vadinusios Checagou. Pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą reikštų laukinius svogūnus arba česnakus. Ilgą laiką buvo bandoma išvyti iš Čikagos indėnus ir štai 1832 m. buvo įveiktas paskutinis indėnų genčių pasipriešinimas ir po keleto metų čia apsigyveno daugiau nei 400 gyventojų. Šis skaičius, pradėjus plūsti emigrantams išaugo į 100 000. Čikagos geografinė padėtis yra labai patogi, todėl labai staiga tapo itin svarbiu verslo bei prekybos centru.

Ką verta pamatyti Čikagoje?

cikago1• Čikagos meno institutas – čia eksponuojami meno kūriniai iš viso pasaulio ir įvairių laikotarpių.

• Muziejų kvartalas – čia galima aplankyti Field muziejų, Shedd Aquarium, Adlerio planetariumą ir astronomijos muziejų.

• Šiuolaikinio meno muziejus.

• Apsilankykite ir tūkstantmečio parke – žiemos metu čia esantis Park Grill Plaza parkas tampa įspūdingo dydžio nemokama ledo arena, kuri sutraukia itin daug lankytojų.

• Linkolno parkas – ežero pakrantėje įkurtas parkas, mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Parke yra paminklas Linkolnui ir Zoologijos sodas, kurį laiko vienu didžiausiu ir geriausiu JAV zoologijos sodų.

• Magnificent Mile gatvė – prekybos centrų, restoranų, viešbučių ir parduotuvių centras, kuriame ir turistui, ir vietiniui žmogui bus įdomu pasivaikščioti. Be to, šioje gatvėje stūkso vieni prabangiausių pastatų.

• Senoji Šv. Patriko bažnyčia – seniausia bažnyčia Čikagoje (1852 m.)

• Mokslo ir pramonės muziejus – šis objektas pastatytas 1933 m. ir yra laikomas didžiausiu mokslo muziejumi visame pasaulyje. Tad ekspozicijas, saugomas šiame muziejuje (pvz. unikalų vokišką povandeninį laivą), tikrai verta pamatyti.

• Jei mokslas Jūsų netraukia ir labiau domina sportas, Čikaga taip pat ras ką Jums pasiūlyti, nes kaip tik čia galite pamatyti legendinę Čikagos „Bulls“ krepšinio komandą, galite apsilankyti beisbolo (čia beisbolas yra labai populiarus) arba amerikietiško futbolo rungtynėse.

• Smagu pasivaikščioti ir Naujuoju molu, kuris yra vieno kilometro ilgio ir laikomas itin turistus traukiančiu objektu. Atliktų tyrimų duomenimis ant Naujojo molo kasdien apsilanko net 6,8 milijonai žmonių.

Svarbu paminėti, kad jei ketinate apsilankyti daugiau nei viename muziejuje, rekomenduojama įsigyti Go Chicago kortelę arba Chicago CityPass (kurių kaina~65-70 dolerių). Šios kortelės suteikia turistams galimybę, sumokėjus aukščiau pažymėtą sumą, aplankyti kelis objektus nemokamai.

Visus objektus, kuriuos norėtumėte pamatyti galite rasti Čikagos žemėlapyje arba turistams skirtuose giduose.

 
Reklama
Reklama