:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Didžiausias Vokietijos miestas laukia turistų

berlinKelionės lavina mūsų kritinį mastymą, moko suktis iš keblių situacijų, plečia mūsų akiratį bei horizontus ir skatina klausti: kas, kaip, kur ir kodėl? Todėl keliauti yra ne tik rekomenduojama, bet ir būtina, ypač šiais laikais, kuomet pasaulio sienos nyksta ir žmonės turi visas įmanomas galimybes keliauti po įvairias įdomias bei stebinančias šalis. O kur nukeliauti verta ir įdomu? Mes turime pasiūlymą! Jums tereikia atspėti, apie kokį mietą mes šnekame.

Miestas, kuriame veikti ras bet kas: turistas, verslininkas, žmogus, kuris domisi istorija, ir tas, kuris nori pasilinksminti, apsipirkti ar įdomiai praleisti laiką, nes kaip tik šiame mieste yra daugiau nei 170 muziejų, plyti didžiulė aikštė, kurioje šiuo metu įrengta gausybė biurų pastatų, prekybos centrų bei viešbučių, yra Kurfiurstendamo bulvaras (KuDam) bei Frydricho gatvė. Dažnai šis miestas yra vadinamas menų ir menininkų miestu. Vis dar svarstote, kas čia toks? Palengvinsime Jums užduotį ir pasufleruosime. Po Antrojo pasaulinio karo miestas buvo padalintas į Rytų ir Vakarų dalis, o suvienytas tik 1990 m. Taip, atspėjote, miestas apie kurį šiandien kalbėsime yra Berlynas.

Berlynas yra didžiausias Vokietijos miestas, sostine tapęs po 1990 m. suvienijimo. Atvykus į šį miestą bent trims dienoms, rekomenduojama įsigyti Berlin Welcome Card, kuri suteikia Jums teisę nemokamai naudotis viešuoju transportu bei lankytis muziejuose, restoranuose ir kitose lankytinose vietose su gana didelėmis nuolaidomis. Tad nusipirkę Berlin Welcome Card tikrai sutaupysite nemažai pinigų, nes, pavyzdžiui, daugelis Berlyno muziejų yra mokami į kuriuos, turėdami kortelę, galėsite nueiti pigiau. Kalbant apie muziejus būtina paminėti ir tai, jog pirmadieniais daugelis Berlyno muziejų nedirba. Tad, jeigu planavote aplankyti kai kuriuos muziejus būtent šią dieną, teks koreguoti savo planus, kitu atveju, liksite nieko nepešę ir tikrai pikti.Taigi jau minėjome, kad Berlyne yra ką pamatyti, kur nueiti ir kur pabuvoti. Kad žodžiai neliktų tik žodžiais, plačiau pakalbėsime apie objektus, kuriuos tikrai būtina pamatyti:

• Esminis ir pagrindinis Berlyno objektas - Brandenburgo vartai. Vartai yra laikomi Berlyno simboliu ir istorinių įvykių liudininku, nes ant vartų esanti skulptūra Napoleono karų metu, prancūzams užėmus miestą, buvo išgabenta į Paryžių ir buvo grąžinta tik po 8 metų. Šaltojo karo metu Brandenburgo vartai tapo Berlyno sienos, skyrusios Rytų ir Vakarų Vokietiją, dalimi. Šie vartai tapo suvienytos Vokietijos simboliu po istorinio Berlyno sienos griuvimo 1989 m.

• Reichstagas - istoriškai svarbus pastatas, nes čia buvo Vokietijos parlamento būstinė. Šis pastatas degė net du kartus, vieną – Hitlerio iniciatyva, tad pastatui buvo reikalinga rekonstrukcija. Šiuo metu jis yra vienas lankomiausių objektų Berlyne.

• Unter den Linden gatvė - viena žymiausių Berlyno gatvių.

• Potsdamo aikštė buvo judriausia Berlyno dalis, kuri buvo sugriauta 1945 m. per bombardavimą. Šiuo metu, ši aikštė yra modernus verslo biurų, viešbučių ir parduotuvių centras, traukiantis daugybę pirkėjų.

• Tiergarteno parkas – nors Berlynas yra lyginamas su kitais didžiaisiais pasaulio miestais, tokiais kaip Paryžius, Niujorkas ir kt., čia, skirtingai nei minėtuose miestuose yra ne vien dangoraižių ir namų prigrūstos erdvės bet ir vietovės, kuriose galima pasidžiaugti gamta. Taigi Tiergarteno parkas dažnai laikomas miesto plaučiais, nes jis užima net 210 ha.

• 203 m. aukščio Berlyno televizijos bokštas, pastatytas 1969 m. - dar vienas Berlyno simbolis, nes yra matomas praktiškai iš bet kurios Berlyno vietos.

• Berlyno zoologijos sodas yra didelis ir jame labai įdomu apsilankyti, nes čia yra bene daugiausiai gyvūnų rūšių, lyginant su kitais Europos zoologijos sodais. Šis sodas buvo įkurtas 1844 m.

Reikiamus lankytinus objektus (ne tik išvardytus, nes, patikėkite, jų yra gerokai daugiau) galite rasti Berlyno žemėlapyje arba įvairiuose turistiniuose giduose. Taigi keliaukite ir aplankykite šį unikalų bei įdomų miestą, nes garantuojame, čia tikrai rasite, ką nuveikti ir dar ilgai draugams pasakosite apie savo kelionę.

 
Reklama
Reklama