:: Reklama portale
:: Redakcija

Klaipėdos įmonės
Orai Klaipedoje
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Dienos horoskopas | Sapno paaiškinimas

Apklausa
Ar važiuojate į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą
 
Reklama
Reklama

Telšiuose paminėta Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Akcijos-dalyviaiTrečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Šiai dienai paminėti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras surengė akciją „Už beprasmes aukas Telšiuose“ ir pakvietė gyventojus atvykti į Telšių miesto seniūnijos aikštę, prie miesto laikrodžio uždegti žvakutę už aukas keliuose.

Pasak organizatorių, pagrindinis akcijos tikslas – žuvusiųjų eismo dalyvių paminėjimas, dvasinis ir moralinis palaikymas žmonių, kurių šeimos nariai, draugai ar pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Kartu norima dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų. Taip pat padėkoti visiems, kurie dalyvauja likviduojant skaudžias kelių eismo įvykių pasekmes — gaisrininkams, policininkams, medikams ir kt.

Pirmadienio vakarą prie miesto laikrodžio pagerbti žuvusiųjų atminimo atvyko nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai kartu su moksleiviais, savivaldybės ir kitų valstybinių įstaigų atstovai ir kt. Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva kartu su miesto seniūnu Kaziu Lečkausku ir seniūnijos darbuotojais uždegė 13 žvakučių 13 šiais metais Telšiuose žuvusiųjų žmonių atminimui pagerbti. Meras kartu su jaunimu kalbėjo apie saugumą kelyje. Pasak mero, svarbu paminėti žuvusiuosius ir kartu pasimokyti iš kitų klaidų — neviršyti greičio, važiuojant automobiliu užsisegti saugos diržą, vaikus vežti specialiose kėdutėse, nevairuoti išgėrus, pėstiesiems tamsoje nešioti atšvaitus.



Per 10 metų Lietuvoje žuvo 6901 žmogus, sužeista 76650. Pasaulinę dieną žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti paskelbė Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos.

Jurgita Armalienė
Mero patarėja ryšiams su visuomene

 
Reklama
Reklama